Полотна для живопису.

Полотно грунтоване в рулоні 2,2м ширина 1м довжина дрібне зерно 320г/м² бавовна ROSA Studio

Всім, хто вчиться малювання або вже займається ним професійно, важливо мати запас якісного полотна. Що краще: придбати цей матеріал в рулоні або купити полотна для живопису, натягнуті на підрамники або картон?

Якщо ви створюєте роботи різного формату і вмієте самостійно натягувати полотно на підрамник, то зручніше купити рулон і використовувати його в міру необхідності. Тим, хто вважає за краще довірити цю процедуру фахівцям, буде краще купити полотно для малювання на підрамнику або аркуші картону.

Які існують види полотен для живопису?

Одне з головних відмінностей між полотнами — матеріал, з якого вони виготовлені.

 • Льон — природний матеріал з довгими і міцними волокнами. Стійкий до пошкоджень і не провисає з часом. Якщо вам потрібно купити полотна для малювання олією, то варто вибрати саме льон, так як він зможе витримати вагу олійних фарб і не провіснуть.
 • Бавовна — ще один натуральний матеріал з більш м’якими волокнами. Відрізняється гладкістю, але може провиснути. Щоб цього не сталося, слід вибирати товсті бавовняні полотна.
 • Суміш льону та бавовни — матеріал, що поєднує в собі гладкість і міцність.
 • Синтетика — штучний матеріал. Він довговічний, в ньому не розмножуються бактерії, тому готові роботи захищені від плісняви. Художники рідко використовують його в роботі, вважаючи за краще натуральні тканини, зате синтетичні полотна користуються популярністю при виготовленні полотен методом фотодруку.
 • Суміш бавовни і синтетики — матеріал, який поєднує якість натуральної тканини і довговічність синтетики.

Що таке зернистість полотна?

Зернистість визначає фактуру і міцність. Якщо переплетення ниток тонке, то полотно виходить гладким. Якщо з близької відстані полотно нагадує плетену решітку або кошик, то у нього велика зернистість, він більш міцний і жорсткий.

Для робіт великого формату, написаних олією, краще вибирати жорсткі і фактурні полотна:

 • «Рєпінський» — полотно з переплетенням чотири на чотири нитки;
 • крупнозернистий — класичний фактурний полотно.

Для невеликих робіт акриловими або іншими фарбами, які накладаються тонким шаром, підійдуть м’які і гладкі полотна:

 • дрібнозернистий — універсальний полотно з полотняним переплетенням;
 • театральний — м’який полотно з рідкісним, майже «марлевим» переплетенням.

Що краще: купити грунтований полотно або обробити його самостійно?

Грунтовка потрібна для гарного зчеплення фарб з тканиною. Полотно має ворсинки, а грунт надає йому гладкість і полегшує нанесення фарби.

 • Грунтований полотно повністю готовий до роботи. Всі роботи по проклейке і ґрунтування зроблені на заводі, а вам залишається лише натягнути його на підрамник.
 • Негрунтованими полотно — звичайна тканина, яка потребує спеціальної підготовки. Вам належить самостійно зміцнити її проклейкою і потім заґрунтувати. Такий варіант частіше вибирають художники, яких не влаштовує заводська грунтовка. Вони експериментують з різними складами і кількістю шарів, виробляючи унікальний стиль полотен.

Серед художників часто ведуться розмови про те, де  купити полотно хорошої якості за розумні гроші. Багато з них вибирають інтернет-магазин artizo.com.ua, так як вони пропонують якісні вироби з дійсно доступними цінами.