Про що може розповісти фотографія

Аксіома про те, що краще один раз побачити якусь подію, ніж багато разів почути про нього, не потребує підтвердження. Всі люди прекрасно знають, що наочне уявлення завжди цікавіше і зрозуміліше будь-якого, навіть самого докладної розповіді. Все це базується на природі людини, оскільки велику частину всієї інформації ми отримуємо візуально, особливо останнім часом, коли телебачення стало частиною нашого життя. Та й раніше, побачивши цікаву картину або природний пейзаж, люди могли годинами їх розглядати, насолоджуючись побаченим.

Якщо в минулому столітті у більшості журналістів в арсеналі був в основному блокнот і диктофон, то сьогодні на озброєнні у будь-якого репортера є фотоапарат. Причому процес отримання фото і їх обробки з приходом цифрової техніки став дуже простим, не вимагає серйозних навичок і вмінь. Завдяки цьому, ми всі можемо побачити масу цікавих подій і фактів, відображених в електронній пам’яті пристрою. Людині, помітив щось неординарне або прекрасне, досить дістати з кишені або сумки свій фотоапарат або, на крайній випадок, мобільний телефон з камерою і зняти все, що відбувається.

Фотографія, знята для себе і своїх близьких, дає можливість подивитися і оцінити картину події тільки вузькому колу людей. І тільки завдяки сьогоднішньому рівню інтернету, свої знімки можна зробити доступними для мільйонів людей. При цьому, якщо це не звичайні фотографії для особистого естетичної насолоди дорогими для себе моментами, а знімки, в яких зафіксовані моменти, цікаві широкому колу людей, вони стають новинами.

Новини у фотографії несуть нам не особиста думка якогось журналіста, а факти, об’єктивно і ясно описують те, що відбувається. Вони можуть створюватися на різні теми. Це може бути репортаж про стихійні лиха, заворушеннях, аваріях та інших надзвичайних подіях, а може бути репортаж про запуск нової виробничої лінії. Новини у фотографії можуть бути розраховані на різну аудиторію: одному цікаво побачити буйство стихії чи натовпу, іншому — подивитися фотографії про відкритті церемонії кінофестивалю.

Чим ще хороші новини у фотографіях, так це тим, що крім голих фактів вони можуть яскраво і барвисто передати атмосферу подій, що відбуваються, міміку, жести і вирази очей людей, залучених в них. І глядач, що розглядає новини у фотографіях, завдяки цьому, зможе краще зрозуміти, що відбувається і почуття людей — учасників подій. А для кращого розуміння подій, зафіксованих в Фотоновини, всі репортажі зазвичай супроводжуються невеликими коментарями, які доповнюють загальну картину.

Добавить комментарий