3G антенна

Що таке 3G антена?

3G антена — це пріёмопередающее пристрій, призначений для випромінювання і прийому радіохвиль. Служить для посилення сигналу в мережах стільникових операторів третього покоління 3G. Використовується в зонах не впевненого радіопокриття мобільного оператора з метою посилення і стабілізації сигналу і збільшення швидкості передачі даних. Існує кілька типів антен — спрямовані (типу «Хвильовий канал»), всеспрямовані, панельні, планарні. Залежно від частоти, на якій працює мобільний оператор підсилює 3G антена може мати різну конструкцію. Спрямовані антени найчастіше виготовляються з високоякісного алюмінієвого сплаву, стійкого до перепадів температур і несприятливих погодних умов. Такі антени не мають зовнішнього живлення і підсилюють сигнал за рахунок своєї конструкції.

Купити 3G антену

Підсилюють сигнал 3g антенна рекомендується використовувати в місцях з не впевненим прийомом сигналу при значній відстані від базових станцій стільникових операторів. У нашому інтернет-магазині представлений великий вибір антен, за допомогою яких можна досягти істотного поліпшення якості зв’язку, зробити її надійної і стабільної, збільшити швидкість інтернету навіть в умови слабкого радіо сигналу або в місцях підвищених радіо перешкод, часом навіть там де індикатор рівня сигналу зовсім нічого не показує. Для підключення антени до модемів або роутера використовуються антенні адаптери, перехідники (pigtail).

У даному розділі представлені підсилюють антени для 3G модемів і WiFi роутерів різних мобільних операторів України. Ми продаємо тільки якісні, заводські 3G антени, перевірені часом і тисячами користувачів. У нашому каталозі ви знайдете CDMA антени для Інтертелеком  або Peoplenet, антени для МТС Коннект CDMA 450, антени UMTS 2100MHz для ТриМоб, Київстар, Vodafone або Lifecell. Вони допоможуть посилити сигнал оператора і збільшити швидкість мобільного інтернету.

Вибрати антену для 3G модему

Вибрати відповідну антену для 3G модему або WiFi роутера можна в інтернет-магазині Мобітек. У нас завжди в наявності широкий асортимент якісних підсилюють антен для різних операторів стільникового зв’язку України. Для вибору відповідної антени потрібно врахувати кілька параметрів.

  • Стандарт зв’язку і робочу частоту. Інтертелеком і PEOPLEnet працюють в стандарті CDMA на частоті 800 МГц. Тому для даних операторів потрібно вибирати антени з маркуванням 3G CDMA 800. МТС Коннект надає послуги в стандарті CDMA на частоті 450МГц. Отже антени для цього оператора маркуються так — 3G CDMA 450. Оператори Київстар, Лайф, ТриМоб і МТС, які надають послуги доступу в інтернет за технологією 3G працюють в стандарті UMTS / WCDMA на частотах 1950 мГц — 2100 мГц. Антени для цих операторів маркуються так — 3G UMTS 2100.
  • Відстань до найближчої базової станції. Чим далі від вас знаходиться передавальна станція оператора, тим потужніше повинна бути антена.В умовах сільської місцевості як правило використовуються зовнішні спрямовані антени посиленням від 17дБ до 24Дб (розрахункову дальність ефективності кожної антени дивіться в її описі). В умовах розташування на не великих відстанях (до 10 км) від базової станції, а також в міських умовах як правило використовуються антени посиленням 14дБ — 16дБ, а також кімнатні антени і автомобільні всеспрямованого дії.
  • Довжину кабелю.  Якщо ви хочете встановити посилює зовнішню антену в вашому домі визначитеся де вона буде встановлена і скільки вам для цього потрібно кабелю. У антенах для мобільного зв’язку використовується кабель RG58 опором 50 Ом. На кожному метрі кабелю спостерігається згасання сигналу в межах 0,3 Дб. Чим коротше буде використовуватися кабель від антени до модему, тим менше буде втрата сигналу який видає антена. Тому намагайтеся використовувати антенний кабель якомога меншою довжини.
  • Тип антенного адаптера. Різні моделі модемів або 3G роутерів мають різні за типом роз’єми для підключення зовнішніх антен. Тому при виборі та купівлі комплекту для посилення сигналу вам необхідно знати модель вашого модему або роутера для того, щоб безпомилково підібрати антенний перехідник який підійде для вашого пристрою.

типи антен

Існує кілька типів підсилюють антен для стільникового зв’язку:

  1. Спрямовані антени (типу «Хвильовий канал») . Цей тип 3G антен вважається найпотужнішим. Спрямовані антени використовуються в зонах не впевненого прийому сигналу на великих відстанях до базових станцій операторів. Встановлюються зовні будівель і направляються на передавальну базову станцію оператора. Мають досить вузькі діаграми спрямованості. тому орієнтувати такі антени на базову станцію потрібно максимально точно. Найкраще використовувати в умовах сільської місцевості.
  2. Всеспрямовані антени.  3G антени цього типу мають кругові діаграми спрямованості і як правило використовуються в умовах міської забудови, тому що добре приймають відбитий сигнал. Мають не великі коефіцієнти посилення, яких цілком достатньо для використання в містах. До таких антен відносяться автомобільні антени, планарні антени. Розміщуються зовні приміщення (за вікном).
  3. Кімнатні антени . Як правило це спрямовані антени не великого коефіцієнта посилення (3-5 Дб). Використовуються в міських умовах.Розміщуються всередині приміщення на підвіконні і прямують у бік базової станції. Мають широку діаграму спрямованості, тому точність напрямку на базову станцію може бути не настільки критичною як у випадку з потужними спрямованими антенами великого посилення.

Позиціонування і настройка антени

Ви вибрали антену, знайшли найвищу доступну точку для її розміщення і розташувалися в передбачуваному місці для подальшого кріплення антени і приступили до налаштування. Підключіть її за допомогою кабелю і адаптера до антенного роз’єму 3G модема, роутера, терміналу або телефону. Під час налаштування, слід розташувати свій ноутбук в безпосередній близькості від настроюється антени, таким чином, щоб при зміні спрямованості антени ви могли спостерігати зміну швидкості завантаження даних і значень в діагностичному вікні Temporal Analyzer, HDR Power програми QXDM або Axesstel PST коли модем або телефон знаходиться в режимі передачі даних або голосового виклику. У багатьох телефонах або комунікаторах можна активувати функції Netmonitor або відкрити службове меню Debug Screen, який відображає таблицю значень і характеристик, RX1 Rssi, RX2 Rssi рівень сигналу, Tx Gain Adjust рівень потужності передавача, кількість базових станцій кандидатів їх номери і рівні сигналів, Ec / Io — співвідношення сигнал / шум в пілотному каналі зв’язку, DRC Requested канал швидкості, що запитується або використовується в даний момент зв’язку.

Панельну антену слід розміщувати згідно вказівниками на корпусі антени, а хвильовий канал вертикально. Зверніть увагу при повороті антени на те, що рівень сигналу і значення в діагностичній програмі або на дисплеї телефону можуть змінюватися з невеликою затримкою, тому змінюючи напрямок антени слід робити невеликі паузи для уточнення даних фіксуючи кращі значення положення антени. Якщо поруч з вами є великий населений пункт і вам відомо його напрямок почніть орієнтування антени з нього. Повертати антену слід повільно, вздовж лінії горизонту і як тільки буде знайдено напрямок при якому з’явиться рівень сигналу, поворот антени слід змінювати буквально на градус для досягнення максимального рівня прийому (Rssi -dBm чим менше це значення тим рівень сигналу вище) і Ec / Io прагне до 1.

Слід зазначити, що в разі значного видалення абонентського обладнання від базової станції висота положення антени має важливе значення і кожен метр може виявитися вирішальним. Якщо сигнал не найден спробуйте змінити місце установки антени буквально на кілька метрів і спробуйте ще раз. Також слід звернути увагу на точки підключення кабелю до антени, що використовуються ВЧ роз’єми (RF), кабель зниження. У звичайних випадках допустимо використання кабелю RG-58 на частотах до 1000 МГц довгою до 30 метрів, але коли мова йде про частотах 1900МГц 2100МГц 2300МГц 2,4 ГГц або 3,6ГГц слід використовувати якісний брендовий фідер RG-8 або RG-213 мінімізуючи його довжину інакше всі праці з налаштуванням антени, а також прийнятий, корисний, посилений сигнал буде втрачено в кабелі зниження і на неправильно (помилково) підібраних роз’ємах.