Імітація HDR за допомогою LucisArt

Отже, як ми вже знаємо, HDR — це зображення, синтезоване з декількох зображень з метою розширення динамічного діапазону картинки. Втім, самі фанати технології HDR теж лукавлять — справа в тому, що побачити отриманий файл з розширеним ДД на екрані сучасного монітора можна, та й в інтернет викласти складно, так як цього самого діапазону ніхто не побачить.

Для того, щоб зображення набуло більш-менш прийнятний вигляд, застосовується технологія стиснення динамічного діапазону (tone mapping) до друкованого або відображуваного — в процесі стиснення ДД підвищується контраст, а самі пікселі різної освітленості поєднуються один з одним, залежно від налаштувань, які задає користувач. Комусь хочеться посветлее низи і потаємні верху, комусь, навпаки, ближче до реальності. Іншими словами, зображення знову повертається до витоків — тільки високий контраст і незвичайний вид говорять нам про те, що це зображення, отримане за допомогою технології розширення динамічного діапазону. Але ж не обов’язково танцювати з бубном — можна просто відразу імітувати результуюче зображення …

Якщо ви уважно дивилися епохальні зображення, що називаються HDR, напевно досвідчений фотографічний очей помічав нестикування: мене ось, наприклад, завжди цікавило, як фотографу вдалося змусити собаку сидіти, поки апарат зніме 3-5 кадрів з брекетінгом — але ж це секунди півтори, так як темняе кадри знімаються швидше, світлі повільніше. Невже собаці на галявині приклеїли голову?

Здоровий глузд підказує, що, по всій видимості, кадр або склеєний з одного RAW, або взагалі є імітацією. У кожному разі, говорити, що це HDR можна. Але якщо сьогодні він є загальновизнаним шедевром технології, а тому чому б не скористатися секретом і всім іншим, тим більше якщо такі імітації можна робити не тільки з RAW, а й з JPEG.

Способів створити таку імітацію небагато, але, перш ніж переходити до чисто ручному, давайте спробуємо автоматизувати процес — допоможе нам далеко платний плагін для Фотошопа LucisArt ED / SE (правда, є 30 днів на проби, щоб зрозуміти, чи варто він 260 доларів, що за нього хоче розробник).
Імітуємо HDR

Отже, для початку підберемо відповідний кадр, який непогано виглядав з розширеним ДД, відкриємо його в Фотошопі. Картинка знята з кореркціей експозиції в мінус на звичайну кишенькову мильницю з об’єктивом і матрицею якістю вище середнього. Початкове дозвіл кадру — 6Мп (картинки клікати).

1-openfile

Відкриваємо підключений заздалегідь плагін LucisArt ED (Enhance Detail — «промальовування деталей»). У «дешевої» версії плагіна за 260 баксів є як раз тільки ця функція, якої достатньо за очі — Pro версія, кажуть, містить купу пресетів і трохи більше налаштувань.

Тут повзунків тільки два:

Enhance detail, який відповідає за продавлювання тіней, причому розумне, він навіть частково тисне виникають через витягування на світло шуми, хоча повного замилювання не допускає. По роботі поєднує в собі два повзунки будь HDR-програми, strength і luminosity. Ми його тягнемо справа (де він встановлений за замовчуванням на 255 рівні) вліво, до отримання бажаного результату по светам.
Mix with original image, який відповідає за збереження вихідного зображення — так як, в нашому випадку, витягуються тіні і затемнення нам менш бажано, ніж освітлення, нам і потрібно їх зберегти. Тягнемо повзунок вправо і бачимо, як тіні світлішають (а світла трохи темніють). Хвилини дві пограти з повзунками, отримуємо бажаний результат.

2-lucisdialog

Зверніть увагу, що заради цієї статті сам HDR ми сильно перебільшували, чому небо стало неприродно синім, зате фотографія набуває вигляду справжнього HDR. Тепер нам залишилося поправити баланс білого (скористалися методом ім. Ковенькіна) і пошарпіть для інтернетного виду. Нижче ми розрізали картинку навпіл, щоб порівняти її з ісходником.

3-beforeafter1

Ми також відрізали шматок з середини, щоб подивитися, як фільтр справляється з витягуванням тіней — шум вилазить, але не на всій площі, а тільки на межах об’єктів, що говорить про розумну пост-обробці шумодава.

4-1000pccrop

На друку сліди будуть помітні, правда, при дуже сильному всматріваніі. Або непомітні зовсім. Втім, якщо покласти на іншу чашу ваг сам ефект від фільтра, залишається тільки поапплодіровать. Грошей цих фільтр, звичайно, не варто — надто багато за одну таку функцію, яку ми в деталях розглянемо іншим разом і реалізуємо її стандартними засобами Фотошопа за трохи більш довгий час, зате з масою інших налаштувань.

Правда, щоб просто погратися або скласти думку про імітацію HDR, фільтра цілком достатньо.

Добавить комментарий