Роберт Капа — легенда військової фотожурналістики

Роберт Капа (справжнє ім’я — Андре Фрідман) з’явився на світ 22 листопада 1913 року в багатій родині з Будапешта. У його батька було власне модне ательє. Немовля при народженні мав шостий палець на одній руці, що мати і батько взяли за знак неординарності. Пізніше, звичайно, зайвий палець ампутували, але батьки все життя вважали, що мали рацію в обдарованості сина.

Роберт Капа фотограф

Етапи становлення особистості

У великій і багатій родині Фрідман було троє синів. Але тільки середній, Андре, завжди привертав до себе увагу живим характером. Він був імпульсивний і рухливий, за що оточуючі довгий час називали його Банді. Якось раз підліток побачив в модному журналі знімки, зроблені фотографами-реформаторами. Ці роботи справили незабутнє враження на хлопчика.

Крім фотографії молода людина захоплювався політикою, його жваво цікавили ідеї соціалізму. Після закінчення вищої школи Фрідман хотів стати журналістом, але цьому перешкодила, як не сумно, його національність. В Угорщині процвітав антисемітизм, і Банді заарештували за політичні погляди. Звільненню майбутнього фотографа допомогло знайомство його батьків з дружиною начальника поліції. У сімнадцять років Фрідману довелося покинути країну і переїхати до Німеччини.

період поневірянь

У 1932 році, кинувши навчання в університеті через брак коштів, майбутній фотожурналіст надійшов на роботу в фотоагентство «Дефот». Пропрацювавши там деякий час, він отримав можливість виїжджати на різні заходи для зйомок репортажів. Одного разу, не дивлячись на заборону, фотографу вдалося зробити знімок Троцького на виступі перед німецькими студентами. Ці кадри принесли Фрідману популярність.Роберт Капа.  виступ Троцького

Прихід до влади Гітлера змусив Андре Фрідмана поневірятися по Європі. Поселившись в Парижі в 1934 році, фотожурналіст знайшов там своїх однодумців і вірну подругу життя. Це була Герда Таро.

Ім’я користувача

Продавати свої фотографії Андре Фрідману було складно, оскільки у нього був конкурент-однофамілець. Через це і відбулося народження великого Роберта Капи — фотографа-американця, «народженого» за допомогою Герди Таро.Роберт Капа і Герда Таро

Зміна імені допомогла майстру у створенні свого агентства, що спеціалізувалося на скандальних знімках. Через деякий час закохані колеги покинули Францію, відправившись підкоряти США. У цьому вони досягли успіху, завдяки таланту Роберта Капи.

Світова популярність

Під час війни в Іспанії Капа висвітлював і документував бойові дії. Так 5.09.1936 року з’явився знімок, який приніс автору світову популярність. Називався він «Смерть солдата-лоялістів».

Роберт Капа.  смерть лоялістівІ хоча ця робота викликала шквал критики, фотограф залишився вірний своєму реноме. Провівши тривалий час в Іспанії, Роберт Капа зробив велике число фотографій.

фотографії Роберта Капа фотографії Роберта Капа фотографії Роберта Капа фотографії Роберта КапаУ цей період була трагічно вбита Герда Таро. Фотограф сприйняв цю подію близько до серця. Після роботи в Іспанії Роберт Капа відправився в Китай, звідки вів репортажі, беручи участь у створенні фільму про вторгнення в країну військ Японії.

Під час Другої Світової війни Капа був на фронті, а в 1944 році виявився єдиним представником преси в момент висадки військ союзників. Після закінчення війни в 1947 році, Роберт Капа разом з однодумцями організував агентство «Магнум». Фотодокументалісти того часу були багатими людьми, але це не заважало їм плідно трудитися і робити репортажі з різних гарячих точок.Роберт Капа.  Висадка військ союзників Роберт Капа.  Висадка військ союзників Роберт Капа.  Висадка військ союзників

25 травня 1954 року життя талановитого і відважного фотожурналіста трагічно обірвалося під час вибуху протипіхотної міни в Індокитаї.

Внесок цієї людини в світову документалістику неоціненний. Його роботи були виконані без прикрас, а життя і смерть показані такими, якими вони є насправді. Завдяки цій властивості фоторобіт ім’я Роберта Капи назавжди внесено в списки великих фотографів світу.